11.8 C
Skopje
Saturday, May 25, 2024

Mbreti i Jordanisë: Nuk do të pranojmë refugjatë palestinezë

Mbreti Abdullah i Jordanisë thotë se vendi i tij nuk është gati të pranojë refugjatë palestinezë.

“Nuk do të ketë refugjatë në Jordani dhe refugjatë në Egjipt,” tha ai, gjatë një konference për shtyp në Berlin me kancelarin gjerman Olaf Scholz, shkruan Al Jazeera.

“Kjo është një vijë e kuqe, sepse mendoj se ky është plani i disa prej të dyshuarve të zakonshëm për të krijuar çështje de facto në terren”, shtoi ai.

Sipas Abdullah, situata humanitare në Gaza duhet të trajtohet brenda Gazës.

 

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit