18.8 C
Skopje
Tuesday, May 28, 2024

Opinione

Piskamat për pushtet, para dhe pisllëk!

Shkruan: Adnan Azizi Pushteti në ikje po pisket pa ndërprerë vetëm për dy arsye. E...

Koncepti i “sëmundjes” është marrëzia!

  Kimi dhe rregullat e fizikës krijojnë rregulla, dhe në atë rast, gjithmonë ekziston një...

Zotin e shpiku dashuria

Të gjitha do të mund t’i përktheja “dashuri”, athua se dashuria ka vetëm një...

Ambasada gjermane e uron Siljanovskën

Ambasada e Gjermanisë i dërgoi urime presidentes Gordana Siljanovska Davkova për ndërmarrjen e rolit...

Ja dhjetë konkluzat që na dhuruan këto zgjedhje

Shkruan:Visar Ademi Tani mund ti bejme me qetesi analizat e asaj qe ndodhi kete muaj....

Aty ku pushtetarët vjedhin, shteti u takon hajdutëve!

Kim Mehmeti Rasti i Lali Erit dhe orvatja e tij që prokurorët t’i shpallë kolegë...

Pajaziti: BDI po i nënçmon edhe ata që ia bënë “yzmetin”

Shkruan: Naser Pajaziti Çka janë këto debate Klan Maqedoni. Nuk kam asgjë kundër panelit të...

Nebiu: Vjedhja e votave dënohet me 10 vite burg

Analisti Besim Nebiu deklaroi për gazetën Lajm se denimi për vjedhje votash sipas legjislacion...

Erdhi dita – 8 Maj dita e fundit e tradhëtisë krimit dhe hajnisë

Shkruan: Beqir Sinani Dita kur shqiptarët do ken mundësin ta heqin qafe “kryekomandatin” të shëndruar...

BDI me patericat, po garon pa ide

Arben Fetai Në një nga emisionet debative ku isha pjesëmarrës këto ditë, përfaqësuesi i BDI-së...

Mund ta ndryshojmë vetveten, e jo të tjerët!

Xhevdet Pozhari Jo sot por qëmoti, Serbia ka bërë çmos që t’i mbajë nën kontroll...

Shaqiri: “Më mirë mos qofsha” se sa të harroj çdo vuajtje dhe padrejtësi ndaj nënave shqiptare! (Foto)

Rijad Shaqiri Sot shënon 12 vjet nga arrestimet e rënda dhe të padrejta në rastin...