5.8 C
Skopje

Rajon

Vuçiq: Zgjedhjet e 17 dhjetorit nuk do të mbahen në zonat e banuara me serbë në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se zgjedhjet parlamentare të 17 dhjetorit nuk do...

Lavrov do të vijë në Shkup

Bullgaria e lejoi fluturimin e aeroplanit të ministrit rus të Punëve të Jashtme, Sergej...

Një tërmet i fuqishëm e godet Turqinë

Turqia është goditur sot nga një tërmet i fuqishëm. Shërbimit Gjeologjik Amerikan, njofton se fuqia...

Beograd, Kovaçevski dhe Vuçiq i këndojnë verës

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq në rrjetet sociale ka publikuar një video ku së bashku...

Macron: S’ka më konflikte në Ballkan, Kurti e Vuçiç të pranojnë planin e hartuar

Presidenti francez Emmanuel Macron tha se shpreson që Kosova dhe Serbia do të arrijnë...

Kosova kërkon ndihmë nga rajoni për hetimet e sulmit në Banjskë

Prokuroria në Bosnje e Hercegovinë tha se ka pranuar një parashtresë nga institucionet e...

Bujanoc: I ndërrohet emri shkollës nga `Desanka Maksimoviq` në `Ismail Kadare`

Kuvendi komunal në Bujanoc votoi pro ndryshimit të emrit të shkollës fillore së fshatit...

Arrestohet një shtetas i Serbisë, akuzohet për trafikim me migrantë

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme ka privuar...

Posta e Kosovës vë në qarkullim pullë postare me imazhin e Kongresit të Manastirit

Posta e Kosovës përmes filatelisë së saj që nga sot ka vënë në qarkullim...

​Borrell: Ballkani Perëndimor e ka vendin në BE

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell...

Radoiçiq jeton në një lagje elitare në mes të Beogradit, është fqinj me Veselinoviqin dhe kumbarën e Vuçiqit

Milan Radoiçiq, nënkryetari i fundit i Listës Serbe, i cili pranoi publikisht se qëndronte...

Abazoviq ia dorëzon detyrën kryeministri të ri të Malit të Zi

Abazoviq ia dorëzon detyrën kryeministri të ri të Malit të Zi Ish-kryeministri Dritan Abazoviq ia...