13.8 C
Skopje
Wednesday, April 24, 2024

Rajon

Pse e shkarkoi Qeveria serbe kryetarin e Preshevës, Shqiprim Arifi?

Një krizë politike shpërtheu sërish në një komunë në jug të Serbisë të banuar...

Daçiq: Votimi për Srebrenicën në OKB do të na tregojë kush janë partnerët tanë e kush nuk do të jenë

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, tha të martën, më 23...

Arrestohet prifti i Kishës Ortodokse Ruse, akuzohet si anëtar i një bande të përfshirë në vrasje, rrëmbime dhe shantazhe

Stanislav Dementeyev, një prift i Kishës Ortodokse Ruse, atëherë pjesëmarrës në luftën kundër Ukrainës,...

Rezoluta e OKB-së për përkujtimin e gjenocidit të Srebrenicës, propozohet të miratohet në Kuvendin e Kosovës

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj, në një mbledhje të fundit të kryesisë,...

Stano: Rezultatet e bisedimeve për dinarin varen nga aftësia e të dyja palëve

Përfundimi i raundit të katërtë të bisedimeve midis Kosovës dhe Serbisë i mbajtur më...

QMK: Shpëtohet një bari i ngecur në ujërat e Drinit të Zi

QMK njoftoi se një bari i ngecur në një ishull lumor në ujërat e...

Vdes shqiptarja gjatë lindjes në Vranjë, rasti nuk raportohet në polici e prokurori nga spitali

Një grua shqiptare nga Komuna e Preshevës, ka vdekur gjatë lindjes në Qendrën Shëndetësore...

Shqiprim Arifi shkarkohet nga pozita e kryetarit të Preshevës

Shqiprim Arifi është shkarkuar nga pozita e kryetarit të Preshevës. Këtë e ka bërë të...

Abazoviq: Serbia duhet t’ia vë pikën anëtarësimit të Kosovës në KiE dhe të shohë kah e ardhmja

Ish-kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka thënë se vendet e rajonit duhet...

Të gjithë kanë vetëm një pyetje kur shohin këtë foto nga Bosnja: Pse?

Një faqe e njohur në Facebook që mbledh një ekip nga Ballkani dhe Evropa...

Greqi përfshihet nga moti i keq dhe përmbytjet, ja zonat më të prekura

Greqi është përfshirë nga moti i keq dhe shirat e rrëmbyeshëm. Nga dita e...

Debat në OKB para votimit të rezolutës për gjenocidin serb në Srebrenicë

Gjenocidi në Srebrenicë duhet të dënohet në nivel global, duhet të shprehet mbështetje për...