11.8 C
Skopje
Saturday, May 25, 2024

Shqipëri

Media spanjolle: Zbuloni Shqipërinë, thesarin e paeksploruar evropian

I mbushur me bukuri natyrore mahnitëse, ky vend ofron një kulturë dhe histori unike,...

​Vrasje e rëndë në Tiranë, burri qëllon me thikë bashkëshorten

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të kësaj...

Shqipëria do të prodhojë armë, rikthehet industria ushtarake

Shqipëria do të prodhojë armë dhe municione. Një projektligj i Ministrisë së Mbrojtjes i...

40-vjeçari shastis kalimtarët në mes të Durrësit, del rrugëve lakuriq

Me çantë pas shpine, kapele, atlete dhe telefonin në dorë. Kaq mbante veshur ky...

Martesa e dy vajzave në bashkinë e Tiranës, ligji shqiptar nuk lejon martesa të së njëjtës gjini, reagon Kisha Katolike

Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i së njëjtës gjini, kurorëzuan në një ceremoni...

Meta: E kam mbështetur VMRO-në pasi ishte kundër “Ballkanit të Hapur”

Kryetari i partisë së Lirisë nga Shqipëria, Ilir Meta në një intervistë në “Specialen...

I përfshirë në veprimtari kriminale, arrestohet biznesmeni nga Velipoja

Policia e Shtetit ka vendosur në pranga biznesmenin Mir Bruli nga Velipoja, në kuadër...

Ilir Meta: Shqiptarët do të jenë garancia për rrugën euroatlantike të Maqedonisë së Veriut

Kryetari i partisë së Lirisë, Ilir Meta në një intervistë në “Specialen e Ditës”,...

Meta shpalos argumentet e tij: Pse Edi Rama është armiku i Kosovës dhe kombit shqiptar

Edi Rama është ndër të angazhuarit më fanatik të projektit të ndarjes së Kosovës. Edi...

Sot Dita Ndërkombëtare e Familjes, Meta: Por sekti i “Rilindjes” i ka shpallur luftë familjes shqiptare

Presidenti i Partisë së Lirisë Ilir Meta, ka deklaruar se sot në Ditën Ndërkombëtare...

Konflikte brenda familjes? Detaje nga ngjarja e rëndë në Durrës/ Babai që mori peng fëmijët dyshohet se ishte nën efektin e drogës, gruaja u...

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Durrësin këtë mëngjes, ku një baba kishte marrë...

‘Shqipërinë e Madhe mund ta mundë bota serbe’, Rama i përgjigjet Vulin: Shihni fytyrën që ka!

Kreu i qeverisë, Edi Rama, pas përfudnimit të Samitit në Mal të Zi në...