5.8 C
Skopje

Maqedoni

RMV, takimi i liderëve do të zhvillohet të hënën në ora 12, në fokus data e zgjedhjeve

Takimi i paralajmëruar i liderëve të Maqedonisë së Veriut do të zhvillohet të hënën...

Aeroplani i Lavrovit erdhi në Shkup përmes Turqisë dhe Greqisë, Bullgaria nuk ka lejuar fluturimin për shkak të Zaharovës

dhe lejoi fluturimin e aeroplanit qeveritar rus, ndërsa BE-ja bëri me dije se kjo...

LEN: BDI po rikthen komunizmin dhe konceptin e “shqiptarëve të ndershëm”

Lidhja Europiane për Ndryshim në një kumtesë për media thotë se me shqetësim po...

Prej nesër nis tarifa e lirë ditore e rrymës në Maqedoninë e Veriut

Prej nesër fillon tarifa e lirë e rrymës, çdo ditë, në periudhën prej orës...

Kovaçevski: Të ndalohet agresioni rus në Ukrainë

Kryeministri i vendit, Dimitar Kovaçevski, gjatë fjalimit të tij në hapjen e 30-të të...

Vazhdon kërkimi i 14-vjeçares që u zhduk në Shkup, përfshihet edhe INTERPOL-i

Kërkimi për 14-vjeçaren Vanja Gjorçevska, e cila u zhduk në Shkup, po hyn në...

Ministri izraelit nga Shkupi: Do të luftojmë derisa të çlirojmë pengjet dhe ta zhdukim Hamasin

Ministri i Punëve të Jashtme izraelit Elli Koen nga Shkupi ju rikthyer luftës në...

Lapaj: Do jem avokat i zërit të shqiptarëve të Maqedonisë në Tiranë

Drejtues i Lëvizjes “Shqipëria bëhet”, Adriatik Lapaj, në emisionin “intervistë në SHENJA”, tha se...

Borell porosi partive politike në Maqedoni: Nuk duhet të ketë ndarje për BE-në, miratoni ndryshimet kushtetuese

Nënkryetari i Komisionit Europian, Xhozef Borell në Shkup u ka dërguar porosi partive politike...

Nis punimet samiti i OSBE-së në Shkup

Sot në Shkup nis punimet samiti i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë...

Blinkeni mbërrin në Shkup, nuk do të takohet me Lavrovin

Ministror të OSBE-së ta anulojnë ministrat e jashtëm të Ukrainës, Dmitry Kuleba, dhe të...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira të ndryshueshme, paradite...