25.8 C
Skopje
Monday, June 17, 2024

Maqedoni

The Guardian: Von der Leyen në rrugën e duhur për një mandat të dytë në krye të KE

Sipas The Guardian, Ursula von der Leyen është në rrugën e duhur për të qëndruar...

​Vala e të nxehtit kaplon Arabinë Saudite, 51.8 gradë në Mekë

Arabia Saudite ka paralajmëruar sot temperatura jashtëzakonisht të larta në Mekë, ku janë konfirmuar...

Gjeorgjianët pro-evropianë, jo mercenarë të huaj, janë organizatorët e protestave kundër ligjit për agjentët e huaj

Organizatorët e protestës nuk janë “organizata joqeveritare sektare me pagesë të huaj”, por gjeorgjianë,...

Avionët për shuarjen e zjarreve janë në rregull, por nuk ka pilot që do t’i drejtonte ato

Avionët për shuarjen e zjarreve me të cilat disponon shteti janë në rregull, por...

RMV, një veturë ka devijuar nga rruga dhe ka hyrë në hekurudhë, dy persona kanë mbetur të plagosur

Dje një automjet është përplasur në hekurudhë, dy persona janë nxjerrë nga vetura e...

Riparimi i murit mbajtës të shembur mbi Klinikën e Fëmijëve Shkup mund të zgjasë gjatë gjithë verës

Në ambientet e Qendrës për Menaxhimin e Krizave (QMK), sot pasdite është mbajtur takim...

Kolona të gjata në Bllacë! Shoferët nuk njohin rregulla, kalojnë edhe te pjesa… /VIDEO

Duket se dita e dytë e Kurban Bajramit ka bërë që të ketë numër...

Zeqirija Ibrahimi nga AAA me premtim të ri për rastin “Alfa”!

Zeqirija Ibrahimi nga Alternativa, që është pjesë e koalicionit të ri Qeveritar në DailyClick...

Vala e të nxehtit në RMV, rritet numri i thirrjeve në ndihmën e shpejtë

Ndryshimet e përnjëhershme të motit dhe temperaturat e larta ndikojnë në shëndetin e qytetarëve....

Bislimoski: Javën e ardhshme do të kemi informata më konkrete për çmimin e rrymës pas 1 korrikut

Gjatë javës së ardhshme, pas tenderit të EVN Home për blerjen e energjisë elektrike,...

Bujar Osmani akuzoi për MO-në Izet Mexhiti i përgjigjet ashpër: Mos manipuloni!

Izet Mexhiti i përgjigjet Bujar Osmanit: Mos manipuloni! Ministri i Jashtëm, Bujar Osmani, i cili...

Bordi i hoqi Merkos akreditimin për Fakultetin e Shkencave Shëndetësore

Bordi i Akreditimit, i cili paraprakisht me 12 vota “për” miratoi hapjen e Fakultetit...