26.8 C
Skopje
Tuesday, May 21, 2024

Botë

Kush do ta zëvendësojë ish-presidentin Raisi? Nesër do të mbahen zgjedhjet e reja presidenciale

Vdekja e presidentit të Iranit, Ebrahim Raisi, ka bërë që Republika Islamike të hasë...

Brazil, rritet në 158 numri i viktimave nga përmbytjet

Është rritur në 158 numri i viktimave dhe në 88 numri i të zhdukurve...

Gjyqi ndaj Trump, avokatët mbrojtës i kërkojnë gjykatësit të rrëzojë akuzat

Avokatët e ish Presidentit Donald Trump të hënën i kërkuan gjykatësit që po drejton...

Netanyahu dënon kërkesën e GJNP-së për urdhër-arrest ndaj tij

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu dënoi të hënën vendimin e prokurorit të krimeve të luftës,...

SHBA vendos të tërheqë trupat e saj nga Nigeri

në vend menjëherë pas grushtit të shtetit. Prej një kohe dihet se SHBA nuk ndiheshin...

Sulmoi kryeministrin sllovak, hetimi: 71-vjeçari nuk veproi vetëm, pjesë e një grupi..

Personi që shtiu mbi kryeministrin sllovak Robert Fico mund të mos ketë vepruar i...

Rritet në 35.562 numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza

Numri i palestinezëve të vrarë në Rripin e Gazës nga sulmet vdekjeprurëse të Izraelit...

Presidenti i Iranit dhe shoqëruesit e tij janë gjetur të vdekur në vendin ku u rrëzua helikopteri

Presidenti i Iranit, Ebrahim Raisi dhe shoqëruesit e tij, përfshirë ministrin e Jashtëm Hossein...

Gjykata Penale Ndërkombëtare kërkon urdhra arresti për Netanyahin dhe liderët e Hamasit për krime lufte

Gjykata Penale Ndërkombëtare po kërkon urdhra arresti për liderin e Hamasit, Yahya Sinëar dhe...

Putin reagon për vdekjen e presidentit iranian Raisi: Ishte një politikan i shquar

Presidenti rus Vladimir Putin ka reaguar për vdekjen e presidentit iranian Ebrahim Raisi. Ai e...

Pamjet me dron tregojnë vendin e rrëzimit të helikopterit, ku vdiq presidenti i Iranit

“Asnjë të mbijetuar nuk u gjet” në vendin e rrëzimit të helikopterit me presidentin...

OKB: Mbi 810 mijë palestinezë detyrohen të migrojnë nga Rafah për shkak të sulmeve izraelite

  Kombet e Bashkuara (OKB) njoftuan se në dy javët e fundit më shumë se...