1.8 C
Skopje

Botë

Erdogan: Ashtu si Millosheviqi, besoj se edhe Netanyahu do të gjykohet e dënohet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se beson që kryeministri izraelit, Benjamin...

Këshilli i Sigurimit i OKB-së do të votojë sot për rezolutën e armëpushimit

Këshilli i Sigurimit i OKB-së do të votojë sot një projekt-rezolutë që kërkon një...

Presidenti i Azerbajxhanit shpall zgjedhjet e parakohshme në shkurt

LIVE Presidenti i Azerbajxhanit shpall zgjedhjet e parakohshme në shkurt schedule10:38 - 7 Dhjetor, 2023 Presidenti i...

Hap drejt marrëveshjes historike të paqes, Azerbajxhani dhe Armenia lirojnë të burgosurit

Azerbajxhani dhe Armenia ranë dakord për lirimin e ndërsjellë të të burgosurve, sipas një...

Londër, Policia shton mbrojtjen ndaj hebrenjve gjatë festivalit të tyre

Policia në Londër do të ofrojë më shumë mbrojtje për komunitetin hebre në qytet...

Pse zyrtarët e lartë të Kinës po “zhduken”

“Ka diçka të çuditshme në oborrin perandorak të Presidentit Xi Jinping”, shkruan Politico, duke parë se...

Forcat izraelite hyjnë në Gazën Jugore, vihet në provë strategjia e Biden

Në një analizë, The New York Times, flet për tensione në marrëdhëniet e Shteteve të Bashkuara...

A mund të bashkëjetojnë hebrenjtë dhe arabët në paqe brenda kufijve të Izraelit?

  Sulmet e 7 tetorit dhe lufta e Gazës që pasoi tani po vendosin një...

Gaza, vajza e vogël palestineze nën rrënoja u përpoq ta qetësojë motrën e saj duke lexuar Kuran

DUA EL-BAZ Vajza palestineze Mariya Ahmed Abu Safi e cila u shpëtua pas 4 ditësh...

Postoi ushqimin në rrjetet sociale, klientes i vjen fatura marramendëse prej 60.000 dollarësh

Një kliente në një restorant kinez mbeti e shastisur pasi një postim i pafajshëm...

Samiti BE-Kinë përballet me pengesa të mëdha

Si mund të bashkëpunojnë BE-ja dhe Kina nëse e përcaktojnë veten njëkohësisht si rivalë? Situata...

Zelensky anulon papritmas konferencën në Senatin e ShBA-së

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka anuluar një konferencë të nivelit të lartë me...