13.8 C
Skopje
Tuesday, May 28, 2024

Teknologji

Jo mjaftueshëm, jo ​​mirë: mbikëqyrësi i BE-së thotë se ChatGPT ende nuk i plotëson standardet e saktësisë së të dhënave

Pavarësisht përpjekjeve të bëra për të zgjidhur problemin e dhënies së të dhënave të...

Për herë të parë në më shumë se 8 vjet, Google rrit çmimin maksimal të një aplikacioni në Play Store

Në tetor të vitit 2015, Google rriti çmimin për aplikacionet në PlayStore nga 200...

Laptopi i ri i Microsoft flet me përdoruesin dhe është 58% më i shpejtë se MacBook Air

Microsoft ka prezantuar kompjuterët e tij të rinj që kanë aftësinë për të kryer...

Dy opsione shumë të rëndësishme në dispozicion të përdoruesve të WhatsAp

Versionet e shërbimit janë të disponueshme për përdoruesit e WhatsApp që mund të kenë...

Meta ka lançuar mjete të reja AI për reklamuesit

Meta vazhdon të rrisë investimet e saj në AI gjeneruese me mjete të reja...

“Google” do të investojë një miliard euro në zgjerimin e qendrës së të dhënave

“Alphabet”, kompania mëmë e korporatës amerikane të teknologjisë “Google”, njoftoi sot se do të...

Kërcënim i madh për YouTube: TikTok teston videon 60-minutëshe

Platforma TikTok u ka dhënë disa përdoruesve mundësinë për të ngarkuar video 60-minutëshe në...

“Apple” tërhoqi reklamën për “iPad Pro”-në e re për shkak të reagimit të publikut: Ja çfarë shkaktoi komente negative

Korporata amerikane e teknologjisë “Apple” ka kërkuar falje për një video të shkurtër reklamuese...

Sistemi i ri i fluturimit | Çfarë është ‘FaceBoarding’ dhe cilët aeroporte europiane po e përdorin atë?!

Aeroportet në Itali po provojnë teknologjinë e re të sigurisë dhe imbarkimit, që do...

Hulumtim i ri: Veturat elektrike humbasin seriozisht fuqinë kur bie shi i madh!

Automobile Propre e Francës hetoi rënien e fuqisë gjatë shirave ekstremë. Është e qartë...

TikTok ka filluar të raportojë përmbajtjen e krijuar me inteligjencë artificiale

Rrjeti social TikTok ka njoftuar se do të fillojë të raportojë automatikisht çdo përmbajtje...

Microsoft ka përgatitur një rival për Google Play Store dhe App Store

Presidentja e Xbox Sarah Bond tha në një konferencë të fundit se Microsoft do...