18.8 C
Skopje
Tuesday, May 28, 2024

Fun

Për herë të parë në më shumë se 8 vjet, Google rrit çmimin maksimal të një aplikacioni në Play Store

Në tetor të vitit 2015, Google rriti çmimin për aplikacionet në PlayStore nga 200...

Shtyllat drite që “zbrisnin” nga qielli, shpjegimi për fenomenin e pazakontë në Japoni

Banorët e Japonisë u shokuan nga pamja në qiellin e natës, ku nëntë shtylla...

Sapuni i kokosit – i dobishëm kundër mushkonjave

Disa sapunë janë efektivë kundër mushkonjave, por sapunët e tjerë bëjnë të kundërtën. Në...

Horoskopi i datës 17 maj 2024 nga Christine Haas

  Dashi Sot do i shprehni akoma më shumë ndjenjat dhe do mundoheni t'i bëni ata...

Pse vdesim? Laureati i Nobelit zbulon se çfarë na vret, nëse njeriu mund të jetë i përjetshëm

Që nga kohra të lashta, njerëzit kanë bërë çmos për të mashtruar vdekjen. Sot,...

Gruaja shokohet kur shkon në spital për analiza por i thonë se rezulton ‘e vdekur’

Susan Johnson tha se ishte shokuar kur stafi spitalit e informoi se rezultonte e...

Zbulohet një planet i ri

Planeti i ri është i mbuluar nga aq shumë vullkane aktive dhe shpërthime llave...

E ardhmja e kafes: Kokrra sintetike të krijuara në laborator

Ndër tre miliardë filxhanë kafeje në ditë që konsumohen në mbarë botën, disa mund...

Misteri se ku është pikturuar Mona Lisa është zgjidhur, pretendon gjeologia

Peizazhi pas Mona Lisas së Leonardo da Vincit ka ngjallur debate të pafundme, me...

Gëzuar “Ditën e Nënës” – festën e krijuar nga Anna Jarvis, e cila vdiq duke e urryer atë

“Dita e Nënës” – mbahet çdo vit, në të dielën e dytë të muajit...

Horoskopi ditor, e mërkurë 8 maj 2024

Dashi Ka disa gabime të cilat duhet ti vlerësoni më mirë dhe gjithashtu duhet të...