12.8 C
Skopje
Tuesday, April 23, 2024

Sport

Ernest Gjoka merr detyrën e kryeshefit

Skuadra jonë pas rezultateve të dobëta të Mlladen Zhizhoviçi, detyrën e trajnerit i ka...

Një yll i ri po lind në Slloveni / Erduan Braimi nga fshati Raven i Gostivarit shpallet kampion në boks në kategorinë e juniorëve

  Gjatë fundjavës në Slloveni u zhvillua kampionati i këtij vendi, ku kampion u shpall...

“Unë jam mirë te Milani”, Pioli as që e mendon dorëheqjen pas dështimit këtë sezon!

Inter fitoi derbin ndaj Milanit me rezultatin 2-1 dhe si rrjedhojë u zyrtarizua për...

Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Trajneri legjendar italian, Fabio Capello ka zgjedhur katër lojtarët më të mirë në histori...

“Një titull ndryshe, unik”, Asllani i papërmbajtshëm: Nuk kam fjalë ta përshkruaj

Asllani bëhet shqiptari i dytë që fiton titullin në Serie A, por ndryshe nga...

Interi fiton derbin ndaj Milanit dhe shpallet matematikisht kampion i Serie A

Inter ka shënuar fitore me rezultat 2-1 në ‘San Siro’ ndaj Milanit, në atë...

Laporta kërkon zyrtarisht që El Clasico të riluhet – publikon detajet

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta nuk e përjashton mundësinë e riluajtjes së El Clasico...

Ancelotti: Javë sfiduese, por e paharrueshme

Carlo Ancelotti e ka shijuar në maksimum fitoren kundër Barcelonës, e cila e afroi...

Një lojtar i vetëm ia shkatërroi sezonin Barcelonës – Publikohen pamjet si katalunasit pranojnë dy gola të njëjtë si nga PSG ashtu edhe nga...

Barcelona ka shkatërruar sezonin e tyre duke humbur dy ndeshje tejet të rëndësishme brenda...

Arjan Iseni një hap larg medaljes së bronzit në Kampionatin Evropian

Boksieri i KB Çair dhe reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut në boks, Arjan Iseni...

Luajti për 58 orë rresht, nigeriani thyen rekordin e maratonës së shahut

Nën dritat e ndezura të Times Square ikonë të Nju Jorkut, mjeshtri nigerian i...

Zidane po i rikthehet punës së trajnerit

Siç bëhet e ditur nga “Mundo Deportivo” legjenda e Real Madridit, Zinedine Zidane është...