18.8 C
Skopje
Tuesday, May 28, 2024

Politikë

Mickoski takohet me Saracin, theksohet rëndësia e procesit të reformave

Lideri i VMRO-DPMNE-së ka vazhduar marstonën e takimeve me plrfaqësuesit ndërkombëtar. Ai sot u...

Kasami poston foton me mesazh për kreun e Frontit Europian, Ali Ahmeti

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, ka postuar foton e përbashkët të lideve të...

Mickoski në takim me ambasadorin evropian Gir: Theksohen përkushtimi i fuqishëm evropian i VMRO-DPMNE-së si qeveri e ardhshme, qytetarët meritojnë një të ardhme evropiane

Lideri i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski së bashku me nënkryetarin Timço Mucunski, realizuan takim me...

Kasami përshëndet vendimin e KB për Srebrenicën, u dërgon apel politikanëve shqiptarë

Lideri i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami ka përshëndetur vendimin e Asamblesë së Përgjithshme të...

Bilall Kasami: Qeveria e Talat Xhaferit kërkon të ndërpres punimet në Stadiumin e Tetovës

Kryetari i Komunës së Tetovës dhe lider i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami ka shkruar...

Mickoski: Nuk ka podrume të kuq, Ahmeti sheh fantazma

Lideri i VMRO-DPMNE-së, hristijan Mickoski, në intervistë ekskluzive për www.ora24.tv, foli edhe për akuzat...

VLEN: Vendimi i Gjykatës Administrative në vijë me vullnetin e qytetarëve

Pas vendimit të Gjykatës Administrative për të refuzuar kërkesën e Frontit Evropian lidhur me...

EKSKLUZIVE/Gjykata vendos: Në Llërcë të Zhelinës do të ketë rivotim!

Gjykata Administrative ka refuzuar ankesën e Frontit Europian kundër rivotimit në vendvotimin 2101 në...

Bajrami: Tentohet ndryshimi i vullnetit të qytetarëve

Naim Bajrami nga ASH thotë se Fronti Europian ka njoftuar gjithë komunitetin ndërkombëtar dhe...

Gashi: Sot dy vite nga themelimi i Alternativës

Lideri i Alternativës Afrim Gashi ka shkruar në FB se sot janë bërë dy...

Taravari në PikëPodcast: 100 ditët e para të qeverisë do të jenë shumë shpresëdhënëse

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, në “PikëPodcast” në www.ora24.tv, deklaroi sipas dinamikës...

Nevzat Bejta me Izet Mexhitin. Çka ka shkruar në foto?!

Nevzat Bejta, i funksionari i BDI-së i cili ka pasur disa poste partiake edhe...