22.8 C
Skopje
Friday, June 14, 2024

Ekonomi

Geer: Mjekët duhet të punësohen sipas meritës, e jo sipas lidhjeve që kanë

Në konferencën e organizuar nga organizata joqeveritare Solucia, ambasadori i BE-së në vend, David...

Mickoski: Investimet në energjetikë ndër të parat nga investimet e huaja direkte të Qeverisë së re

Në fjalimin e tij në Forumin Energjetikë të Maqedonisë, lideri i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski...

Angellovska-Bezhoska: Banka Botërore mbështeti aktivitetet reformuese të BP-së për anëtarësim në SEPA

Në takimet e Pranverës me Bankën Botërore, Banka Popullore e Maqedonisë ka vazhduar përpjekjet...

Më të lumtur, ata që kanë para apo kohë?

Paraja mund ta blejë lumturinë në njëfarë forme, por kjo nuk do të thotë...

Presidentja e BERZH: Sot është një mundësi për të njohur pikat e forta të Ballkanit Perëndimor

Presidentja e Bankës Evropiane për Rimëkëmbje dhe Zhvillim (BERZH), Odil Reno-Baso, sot në Samitin...

Krenar Lloga realizoi takim me kryetarin e EURODREJTËSI-së, Ladislav Hamran në Hagë

Ministri i Drejtësisë Krenar Lloga realizoi takim me kryetarin e EURODREJTËSI-së, Ladislav Hamran në...

Bekteshi: Rritet çmimi i blerjes së duhanit për 35 denarë, marrim vendime në interes të fermerëve të duhanit

Çmimi i blerjes së duhanit “aromatik” të klasit të parë nga rekolta e vitit...

Vauçerët për kondicionerë inverter – Radhë të gjata para Ministrisë së Ekonomisë

Ministria Ekonomisë shpalli thirrjet publike për 15 ditë, por mjaftuan vetëm 4 ditë që...

As që iu shkon në mendje! Ja pse arka e kursimeve ka formën e derrkucit

Derrkuci ka qëndruar ndër breza si një simbol ikonik i kursimit dhe maturisë financiare....

Nga 1 janari çmime të reja të energjisë elektrike

Nga 1 janari çmimi i energjisë elektrike në bllokun e parë u ul për...

Shpenzuat ose jo energji elektrike, në faturë do të shënohen 200 denarë për rrjet

Lirim Sulejmani, nënkryetar i Komisionit Rregullator për Energjetikë në “10 minuta” ka treguar se...

KRRE-ja publikoi çmimet e reja të energjisë elektrike, Bislimovski: Mbrojmë standardin e qytetarëve

Duke u nisur nga interesi i qytetarëve dhe duke pasur parasysh parimin kushtetues, me...