-1.2 C
Skopje

Lajme

I ati i Vanja Gjorçevskës pritet të dërgohet para Gjykatës Penale

I ati i Vanja Gjorçevskës sonte pritet të dërgohet para gjykatësit në procedurë paraprake...

Besimi: Buxheti për vitin 2024 sjell përkrahje për ciklin e fortë të investimeve, për konsolidimin fiskal dhe përkrahjen e standardit

Propozimi i Buxhetit për vitin 2024 siguron kushte për rritje të qëndrueshme ekonomike, vazhdim...

MPJ e Bullgarisë: S’kemi të dhëna nëse Pallevski ndodhet në Bullgari

Ministria e Punëve të Jashtme e Bullgarisë njoftoi se për momentin nuk ka të...

Dalin pamjet e makinës së djegur dhe vendit ku u gropos 14-vjeçarja në Shkup

Në fshatin Brazdë, në gjysmë të rrugës për në aeroportin sportiv të Stenkovec, janë...

Kasami: Nga frika e humbjes, pushteti ka vendosur të manipulojë zgjedhjet

Sot edhe njëherë u dëshmua se ky pushtet, për shkak të frikës nga humbja,...

Më 24 prill dhe 8 maj do të ketë zgjedhje në Maqedoni! Kovaçevski thotë se do të respektohet marrëveshja për kryeministrin shqiptar

Kryeministri Dimitar Kovaçevski njoftoi se në takimin e sotëm të liderëve është arritur marrëveshje...

Mickoski: U dakorduam që zgjedhjet parlamentare të mbahen më 8 maj

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, pas takimit të liderëve u shpreh se janë sjellë tre konkluza...

Çmime të reja të dizelit dhe benzinës

Çmimet e shitjeve me pakicë të benzinave EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98, nga mesnata...

Horor në Serbi: Foshja 8 muajsh vdes pasi u rrëzua dhe theu qafën nëna e tij kishte shkuar në kazino

Siç konfirmon policia e Zrenjanit, rasti është raportuar më 27 nëntor dhe në vendin...

BFI ankohet se Myftiu i Tetovës Nesimi edhe pse i shkarkuar nuk po e lëshon Myftininë e Tetovës

Reagim nga Bashkësia Fetare Islame në Maqedoninë e Veriut: Demant ndaj pretendimeve të ish Muftiut...

Mungesë të gjykatësve në Gjykatën e Dibrës

Gjykata Themelore në Dibër tanimë disa vite ballafaqohet me problemin e mungesës së gjykatësve....

Lloga: Dënimi me vdekje është i ndaluar tek ne, por mendoj se do të ishte shpëtim për ata monstra

Ministri i Drejtësisë Krenar Lloga, shprehi ngushëllimet e tij familjes së 14-vjeçares Vanja Gjorçevska...