-2.2 C
Skopje

Kryesore

Dalin pamjet e makinës së djegur dhe vendit ku u gropos 14-vjeçarja në Shkup

Në fshatin Brazdë, në gjysmë të rrugës për në aeroportin sportiv të Stenkovec, janë...

Kasami: Nga frika e humbjes, pushteti ka vendosur të manipulojë zgjedhjet

Sot edhe njëherë u dëshmua se ky pushtet, për shkak të frikës nga humbja,...

BFI ankohet se Myftiu i Tetovës Nesimi edhe pse i shkarkuar nuk po e lëshon Myftininë e Tetovës

Reagim nga Bashkësia Fetare Islame në Maqedoninë e Veriut: Demant ndaj pretendimeve të ish Muftiut...

Deputet i LSDM-së publikon foton e babait të Vanjës: Vure lakminë para fëmijës!

Deputeti i LSDM-së, Martin Kostovski, në Facebook ka publikuar fotografinë e Aleksandrit, babait të...

Mungesë të gjykatësve në Gjykatën e Dibrës

Gjykata Themelore në Dibër tanimë disa vite ballafaqohet me problemin e mungesës së gjykatësve....

Lloga: Dënimi me vdekje është i ndaluar tek ne, por mendoj se do të ishte shpëtim për ata monstra

Ministri i Drejtësisë Krenar Lloga, shprehi ngushëllimet e tij familjes së 14-vjeçares Vanja Gjorçevska...

Kush është Lupço Palevski – i dyshuari kryesor për vrasjen e 14-vjeçares?!

POLITIKISHT I ANGAZHUAR, DREJTUES I PARTISË PRO-RUSE “DESNA” Lupço Palevski – Pallço është I dyshuari...

“Më kërkoi ta dërgojë në Beograd…” – Flet avokati i Palevskit, të dyshuarit kryesor për vrasjen e dyfishtë në Maqedoni

Vasko Stojkov avokati i Ljupço Palevski, i dyshuari kryesor për vrasjen e dyfishtë në...

Spasovski: Të gjithë të dyshuarit janë të përkatësisë etnike maqedonase

Kriminelët janë kriminelë, monstrat janë monstra pavarësisht se cilës fe dhe komb i përkasin,...

Ushtroi dhunë ndaj gruas e vajzës dhe i dëboi, prishtinasi arrestohet – Policia i gjen armë në shtëpi

Rastet e dhunës në familjet kosovare po vazhdojnë të rriten, ndërkohë që çdo ditë...

Zhvarroset Liridona Ademaj

Është zhvarrosur nga varrezat e fshatit Cernjan të Gjakovës trupi i pajetë i Liridona...

Kurti për rastin e Liridonës: U vra se ishte grua, ndërgjegja është kolektive

Kryeministri Albin Kurti ka reaguar për rastin e vrasjes së Liridona Ademajt. Ai ka...