13.8 C
Skopje
Tuesday, May 28, 2024

SpiderMan-ët” argjentinas u përpoqën të vendosnin një rekord të ri botëror

Në një tubim në Buenos Aires, Argjentinë, dje, më shumë se 1000 njerëz – të gjithë të veshur si superheroi ikonë i Marvel-it, Spider-Man – u përpoqën të vendosnin një rekord të ri botëror për numrin.

Ngjarja organizohet nga “ndikuesi” argjentinas Uki Dean. Qëllimi ishte të thyhej rekordi botëror për grumbullimin më të madh të njerëzve të veshur si Spider-Man në një tubim publik. Në Malajzi më herët, në qershor, kishte një rekord 685 Spider-Man në një vend. Ai gjithashtu hyri në Librin e Rekordeve Guinness.

Duke folur me gazetarët, Dean tha se “dëshironte të thërriste 700 njerëz”, por shumë të tjerë erdhën.

– Kemi mbi 1000 firma (për pjesëmarrje, z.p.). Është e çmendur ajo që Spider-Man mund të bëjë. Kjo më gëzon shumë!”, ka shtuar ai.

Rekordi Guinness ende nuk është kontrolluar dhe verifikuar. Organizatorët u kërkuan pjesëmarrësve të siguronin nënshkrimet e tyre dhe të fotografoheshin si pjesë e dokumentacionit të regjistrimit.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit