10.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024

VMRO-DPMNE: Pika e re për dokumente – sikurse Afganistani pas konfliktit!

STOILKOVSKI: DORËHEQJE DHE PËRGJEGJËSI NGA SPASOVSKI

Kanë reaguar nga VMRO-DPMNE-ja. Sipas opozitës, pika e re për nxjerrjen e dokumenteve personale I ngjan “hangarit” dhe se kjo nuk është “evropeizimi” sic deklarojnë nga MPB-ja.

“Ky kaos pas meje është fotografia se si LSDM-ja dhe Spasovski e mendojnë evropeizimin. Obliguesit tatimor maqedonas I kanë dërguar në “hangar” të nxjerrin dokumente, të fotografohen, duket sikur Afganistani pas konfliktit.

Nuk ekziston as sistemi, as terminet, por radhë të gjata dhe rrëmuja.

Është për të ardhur keq që Spasovski dhe MPB-ja më shumë dinjitet dhe respekt treguan për 215 kriminelët botëror që u nxorën pasaporta, se sa për popullin maqedonas që paguajnë.

Spasovski I cili 7 vite krijon kaos në vend, në vend që të fotografohet me donacionet e Zaevit para fushatës presidenciale, të dorëhiqet dhe të thirret në përgjegjësi. /KlanMacedonia/

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit