24.8 C
Skopje
Sunday, June 23, 2024

Sfida Kosovë – Izrael do të zhvillohet më 15 nëntor?

UEFA ka vendosur që ndeshja mes Izraelit dhe Zvicrës të shtyhet për 15 nëntor, por ende nuk ka një datë zyrtare për duelin Kosovë – Izrael.

Sipas mediumit izraelit “sport5.co.il”, presidenti i Federatës së Futbollit të Izraelit, Shino Zoertz, do të zhvillojë negociata me përfaqësuesit e UEFA-s, pasi u raportua se ekipi i Alon Hazan do të duhet të luajë katër ndeshje në nëntë ditë.

Shino Zoertz u përpoq të bindë zyrtarët e UEFA-s që të ricaktojnë ndeshjen me Kosovën në dhjetor ose vitin e ardhshëm në mars, por përpjekjet e tij ishin të pasuksesshme. Sipas këtij mediumi, UEFA vendosi që ndeshja Kosovë-Izrael të zhvillohet më 12 nëntor, në Prishtinë.

Izraelitët e kritikuan këtë vendim dhe theksuan se ajo periudhë nuk është menduar për ndeshjet e ekipeve kombëtare dhe shumë klube mund të refuzojnë të lejojnë lojtarët të paraqiten për ekipet kombëtare, veçanërisht pasi shumë prej tyre luajnë për klube jashtë vendit.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit