13.8 C
Skopje
Tuesday, May 28, 2024

Reagon gjykatësja Ristova: Këshilli duhet shkarkuar urgjentisht

Gjykatësja Olja Ristova e cila në rang listën për gjykatës në Apel ishte e para me vlerësimet më të larta nga Gjykata Penale në Shkup, ka reaguar publikisht pas vendimit të Këshillit Gjyqësor për zgjedhjen e 8 gjykatësve në Apel.

Reagon gjykatësja Ristova: Këshilli duhet shkarkuar urgjentisht

Reagon gjykatësja Ristova: Këshilli duhet shkarkuar urgjentisht

Gjykatësja Olja Ristova e cila në rang listën për gjykatës në Apel ishte e para me vlerësimet më të larta nga Gjykata Penale në Shkup, ka reaguar publikisht pas vendimit të Këshillit Gjyqësor për zgjedhjen e 8 gjykatësve në Apel.

– Advertisements –

Ristova ka deklaruar se prej dy vite e gjysmë ishte e radhitur si e para, por këtë fakt Këshilli Gjyqësor nuk e ka marr në konsideratë. “Zgjedhjet janë skandaloze, mënyrë e radhitjes dhe rang lista vihet seriozisht në pikëpyetje. Gjithashtu edhe fuqia ndëshkuese e shumicës së badenterit.

Këshilli Gjyqësor duhet të shpërbëhet urgjentisht dhe të reformohet” ka shkruar Ristova e cila në listën e miratuar nga vetë këshilli ishte e radhitur e treta me 74.8 pikë, ndërsa e para në grupin e gjykatësve nga Gjykata Penale në Shkup. /Alsat.mk

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit