5.8 C
Skopje

Gjyqësi

Ministri Lloga shtyn Gjykatën Kushtetuese të përdorë gjuhën shqipe për herë të parë

Për herë të parë në historinë e Gjykatës Kushtetuese, ky institucion ka përdorun dygjuhësinë,...

Reagon gjykatësja Ristova: Këshilli duhet shkarkuar urgjentisht

Gjykatësja Olja Ristova e cila në rang listën për gjykatës në Apel ishte e...

Struga me më pak gjyqtarë, të vjetrit në pension, të rinj nuk ka

Gjykata Themelore e Strugës, mbeti me vetëm katër gjyqtarë të angazhuar të përhershëm, nga...

Gjykatësi Llazar Nanev nuk mori mbështetjen e nevojshme për gjykatës në Apel

Kryetari i Gjykatës Themelore në Kavadar, Llazar Nanev nuk u zgjodh për gjykatës penal...

Anëtarët e Këshillit Gjyqësor i dorëzuan Llogës dorëheqjet e tyre nga Këshilli i TIK-ut në shenjë mbështetjeje për gjyqtarin Nanev

Anëtarët e Këshillit Gjyqësor, gjyqtarja Loreta Gorgieva dhe Milazim Mustafa, i kanë dorëzuar dorëheqjen...

Ministria e Drejtësisë dërgon Komisionin për Mbikëqyrje në Gjykatën e Kavadarit, ku kryetar është Llazar Nanev

Ministria e Drejtësisë përmes Komisionit për Mbikëqyrje do të kryejë kontrolle në Gjykatën Themelore...

Agim Islami porosit: Mos e pengoni Ministrin e Drejtësisë, por ndihmoni të fitojë drejtësia

Agim Islami, i burgosuri për rastin “Alfa”, që po vuan burg padrejtësisht ka reaguar...

Besnik Avdiu u zgjodh kryetar i Gjykatës Civile në Shkup

Këshilli Gjyqësor i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot në Mbledhjen e 463-të zgjodhi...

Ambasadorja Aggeler del në mbështetje të ministrit Krenar Lloga

Ambasadorja e SHBA-ve në Shkup, Angela Price Aggeler në një prononcim ekskluziv për Alsat,...

“Lajm i mirë për Agim Islamin”/Më 22 nëntor mbahet seancë në Supreme , “Alfa” mund të shkojë në rigjykim

Ministri i Drejtësisë Krenar Lloga në Click Plus tha që po bën çmos që...

Lloga liron nga detyra gjyqtarin Llazar Nanev

Pas pranimit dhe analizës së materialeve për seancën e Këshillit Gjyqësor ministri i drejtësisë...

Gjyqësori në Maqedoninë e Veriut vazhdon t’i përtyp problemet e vjetra

Mospërputhje në plotësimin e pozitave vakante në Këshillin Gjyqësor, pezullim të procedurave pa dhënë...