26.8 C
Skopje
Tuesday, May 21, 2024

Publikohet fotografia e autorit të sulmit në East Gate – Policia kërkon ndihmën e qytetarëve

Ministria e Brendshme ka publikuar fotografinë e dorasit i cili shkrepi me armë zjarri në drejtim të dy personave pasditen e sotme në East Gate Mall në Shkup, shkruan Alsat.

MPB ka njoftuar se personi në fjalë është kryerësi i veprës penale, por identiteti i tij mbetet akoma i panjohur.

Për këtë arsye, dikasteri i Brendshëm kërkon ndihmën e qytetarëve.

“Derisa dikush e shef apo ka çfarë do njohuri për këtë person apo informacione që ndihmojnë hetimin, të paraqitet në stacionin më të afërt të policisë ose përmes numrave të telefonit 192 dhe 112”, thuhet në komunikatën e policisë./ Alsat.mk

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit