12.8 C
Skopje
Tuesday, April 23, 2024

Hamasi sulmon me raketa Tel Avivin – Spitalet në Rripin e Gazës kanë “kolapsuar totalisht”

Sirenat janë lëshuar në qendër të Izraelit pasi Hamasi ka lëshuar raketa në Tel Aviv.

Shërbimet emergjente të Izraelit kanë thënë se nuk ka viktima, por se disa janë të lënduar lehtë pasi po iknin për të gjetur strehim, raportoi BBC.

Ministria e Shëndetësisë në Gaza ndërkohë ka thënë se spitalet në Rripin e Gazës kanë “kolapsuar totalisht”.

Ajo ka deklaruar se 12 spitale dhe 32 qendra të shëndetësisë janë jashtë shërbimit.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit