11.8 C
Skopje
Saturday, May 25, 2024

Nga e hëna fillon rikonstruimi i pikëpagesës në Zhelinë – regjim i përkohshëm i komunikacionit në autostradën Tetovë – Shkup

Nga e hëna e 23 tetorit do të fillojë rikonstruimi i stacionit ekzistues të pagesave në Zhelinës, në rrugën shtetërore A2 – Shkup – Tetovë, raporton AMI. Komunikacioni në autostradë do të zhvillohet sipas regjimit të miratuar të përkohshëm të komunikacionit, njofton paraditen e sotme LAMM.

“Qarkullimi në rrugët shtetërore zhvillohet pa probleme, kryesisht në rrugë të thata. Intensiteti i qarkullimit në rrugët rrugore jashtë zonave urbane është mesatar. Në vendkalimet kufitare nga pala maqedonase nuk ka më vonesa për hyrje dhe dalje nga vendi”, thuhet në njoftim.

LAMM rekomandon rregullim të shpejtësisë së lëvizjes, respektim të sinjalistikës në komunikacion dhe drejtim të kujdesshëm të automjeteve, veçanërisht në rrugët nëpër lugina, lugina lumore dhe gryka, ku ka mundësi për rrëshqitje të dheut. Kjo veçanërisht vlen për segmentet Katllanovë – Veles, Mavrovë – Dibër – Strugë, Vinicë – Berovë dhe Koçan – Dellçevë

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit