20.8 C
Skopje
Tuesday, June 18, 2024

Nesër ditë jo pune për qytetarët e besimit katolik në Maqedoni

1 nëntori ( e mërkurë) është ditë jo pune për qytetarët e besimit katolik në Maqedoni.

MPPS njofton se nesër shënohet Festa e të gjithë shenjtorëve.

“Ministria e Punës dhe Politikës Sociale njofton se në përputhje me Ligjin për Festat e Republikës së Maqedonisë, 1 nëntor 2023 (e mërkurë), Dita e të Gjithë Shenjtorëve është ditë jo pune për qytetarët e besimit katolik në Republikën e Maqedonisë së Veriut”, thuhet në njoftimin e MPPS-së.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit