26.8 C
Skopje
Tuesday, May 21, 2024

Moti me vranësira të ndryshueshme, temperatura deri në 26 gradë

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe diell. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi juglindor. Gjatë natës në pjesët perëndimore të vendit do të ketë reshje lokale të shiut. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 20 deri në 26 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira të ndryshueshme. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi juglindor. Temperatura minimalë do të ulet në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 23 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

 

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit