18.8 C
Skopje
Tuesday, May 28, 2024

Mesfushori i Real Madridit gati të lë La Ligën për Premier Ligën

Pas 3 sezonesh me skuadrën e Milan, mesfushori spanjoll Brahim Diaz u rikthye këtë verë të luajë me ekipi e Real Madrid, që ka kartonin e lojtarit.

Gjithsesi, spanjolli nuk po ndihet shumë komod, pasi më së shumti ka ngrohur stolin dhe është aktivizuar si zëvendësues (9 ndeshje e 1 gol). Diaz ka një kontratë deri në vitin 2027 me “Los Blankos”, por ditët e fundit është përfolur për një largim të tij nga Madridi. Madje kjo gjë mund të ndodhë që në merkaton e janarit.

Një nga destinacionit ishte Milani, por duket se për 24-vjeçarin janë interesuar edhe dy ekipe nga Anglia. Bëhet fjalë për Aston Villa dhe Uest Hemi, që kanë shfaqur interes për Brahim Diaz.

Kostoja e këtij transferimi është 20 milionë euro, ndërkohë që mund të ndodhë edhe një huazim me te drejtë blerje. Sipas mediave angleze, Premier Liga duket se do të jetë destinacioni i ri i mesfushorit spanjoll.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit