22.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

LEN formon grup parlamentar, koordinatore do të jetë Safije Sadiki Shaini

Tre partitë e koalicionit Lidhja Evropiane për Ndryshim formuan grup parlamentarë i cili ishte pjesë e marrëveshjes së bashkëpunimit. Grupi përbëhet nga gjashtë deputetë, tre nga grupi i Izet Mexhitit, dy deputetë të Alternativës dhe një deputet i Lëvizjes Besa. Koordinatore e grupit është caktuar Safije Shahini Sadiki, kurse zv.koordinatore Merita Koxhaxhiku.

“Formimi i grupit parlamentar do të jetë vlerë shtesë në këtë bashkëpunim. Që këtu duam qytetarëve tua japim lajmin e gazuar që bashkimi ynë po rritet dhe fuqia jonë po shtohet”, tha Afrim Gashi, kryetar i Alternativës.

Grupit nuk i bashkohet deputeti i Alternativës Hysni Ismaili, i cili kohë më parë paralajmëroi fraksionin e Alternativës dhe pezullimin e aktiviteteve të tij brendapartiake. Kreu i partisë Afrim Gashi nuk kishte sqarim për Ismailin por tha se secili që nuk është me to, tani është më BDI-në.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit