15.8 C
Skopje
Saturday, April 13, 2024

Këshilli i Ambasadorëve të Maqedonisë së Veriut e dënoi aktin terrorist në Moskë

Në një shprehje të solidaritetit dhe mbështetjes, Këshilli i Ambasadorëve të Maqedonisë dënoi ashpër aktin e terrorizmit që ndodhi në një sallë koncertesh pranë Moskës, duke shprehur ngushëllimet më të thella për familjet e prekura.

Në një deklaratë të fundit, Këshilli theksoi angazhimin e tyre të pandryshuar ndaj luftës kundër dhunës dhe terrorizmit në skenën ndërkombëtare, duke u zotuar të mbështesin zgjidhjet diplomatike dhe politike si mjetet më efektive për të adresuar sfidat globale dhe për të ruajtur vlerën më të lartë të njerëzimit – jetën njerëzore.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit