26.8 C
Skopje
Tuesday, May 21, 2024

Këshilli Gjyqësor zgjodhi 4 gjykatës për në Apel

Këshilli Gjyqësor zgjodhi 4 gjykatës që do të punojnë me materie civile në Gjykatën e Apelit. Në mesin e tyre është edhe kryetari aktual i Gjykatës Civile, Ilir Sulejmani. Përzgjedhja nuk shkoi sipas listës përfundimtare të miratuar nga këshilli, por sipas mbështetjes që kanë treguar anëtarët e vetë këshillit. Gjykatësit e zgjedhur janë: Aleksandar Shopov, Irena Kostadinova-Angellova, Natalija Doneva dhe Ilir Sulejmani. /alsat.mk

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit