22.8 C
Skopje
Wednesday, July 24, 2024

Deri më tani janë ndërruar një milion pasaporta dhe 900 mijë karta identiteti

Deri më tani janë ndërruar mbi një milion pasaporta, 900 mijë letërnjoftime dhe 480 patentë shoferë, informoi sot ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski në hapjen e pikës së re për nxjerrjen e dokumenteve personale në stacionin policor “Prolet”.

Siç informoi Spasovski, 80 për qind e qytetarëve kanë ndërruar dokumentet e tyre personale. Pika e sapohapur në stacioni policor “Prolet” do të ketë orar pune nga ora 08:00 deri në orën 18:00 dhe parashihet t’u shërbejë 1000 qytetarëve çdo ditë.

 

 

 

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit