26.8 C
Skopje
Tuesday, May 21, 2024

Arrestohet një shtetas i Serbisë, akuzohet për trafikim me migrantë

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme ka privuar nga liria 34 vjeçarin M.M. nga Republika e Serbisë, shkruan Alsat.

“Në makinën “Volksfavegen Pasat” me targa të një makine tjetër, të cilën e ka drejtuar personi në fjalë, janë gjetur 12 migrantë nga Nepali. Personi M.M. është ndaluar në stacionin policor të Kumanovës, dhe pas dokumentimit të plotë të rastit, ndaj tij do të ngritët padi përkatëse”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

 

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit