24.8 C
Skopje
Sunday, June 23, 2024

Zelensky: Rusia ka humbur të paktën një brigadë në Avdiivka

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka thënë se forcat ruse kanë humbur të paktën një brigadë trupash në përpjekjet e saj për të pushtuar qytetin ukrainas Avdiivka.

Sipas tij, brigadat ndryshojnë në madhësi, por mund të numërojnë nga 1 mijë 500 deri në 8000 trupa, shkruan Sky Neës, transmeton Klankosova.tv.

“Pushtuesit bënë disa përpjekje për të rrethuar Avdiivka, por çdoherë ushtarët tanë i ndaluan dhe i hodhën prapa, duke shkaktuar humbje. Në këto raste, armiku humbi të paktën një brigadë”, ka thënë Zelensky.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit