25.8 C
Skopje
Monday, June 17, 2024

VMRO: Pr/ligji është dorëzuar sërish në Kuvend, përmirësuam një gabim

Lajmi i publikuar në disa media elektronike me titull: “Mickoski e tërhoqi ligjin për riorganizimin e Qeverisë” është i pasaktë dhe e mohojmë në tërësi, thonë nga VMRO-DPMNE.

Kjo parti sqaron se ligji u tërhoq për të korrigjuar një gabim, pas korrigjimit të tij ligji është dorëzuar menjëherë dhe do të paraqitet sot në seancën e Kuvendit.

“Theksojmë se nuk bëhet fjalë për ndonjë tërheqje të ligjit, por për korrigjim teknik të tij që është në drejtim të përmirësimit të zgjidhjes së propozuar ligjore, shton VMRO-DPMNE.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit