12.8 C
Skopje
Wednesday, April 24, 2024

VMRO: Krimi në Onkologji nuk ka të ndalur, qeveria luan me jetën e njerëzve

“Mafia e kanceroze mbrohet nga autoritetet, 2 muaj pas zbardhjes së rastit nuk ka asnjë përgjegjësi për askënd. JO me mosveprimin dhe mosinteresimin me të cilin i qaset rastit, i lejon mafies së kancerit të vazhdojë me parregullsitë”, akuzojnë nga VMRO-DPMNE.

Nga atje, thonë se “sipas dokumenteve që na kanë mbërritur, ka të dhëna të rënda se krimi i Onkologjisë nuk ka të ndalur. Qeveria luan me jetë njerëzish, ndërsa një shitës me shumicë pranë qeverisë është në pikëllim”.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit