18.8 C
Skopje
Tuesday, May 28, 2024

Reshjet shkaktojnë përmbytje në Milano

Reshjet e orëve të fundit kanë shkaktuar përmbytje në disa zona të Milanos në Itali, mëngjesin e së premtes.

Një stuhi me reshje të dendura u përplas mbi rajon duke bërë që lumi Seveso të dalë nga shtrati për të përmbytur disa rrugë, duke sjellë në këtë mënyrë problematika për këmbësorët dhe qarkullimin e mjeteve.

Situata më e rëndë nga vërshimet paraqitet në zonat e Niguarda dhe Ca’ Granda. Autoritetet lokale janë në gatishmëri dhe iu bëjnë thirrje qytetarëve që të shmangin lëvizjet e panevojshme.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit