26.8 C
Skopje
Tuesday, May 21, 2024

Pensionistët “bllokojnë” Qeverinë, kërkojnë rritje lineare të pensioneve për 5.000 denarë

Pensionistët kanë bllokuar sot rrugën “Ilindeni” para Qeverisë, përcjell TV21. Ata në protestë thonë se nuk heqin dorë nga kërkesat e tyre për rritje lineare të pensioneve dhe për pension minimal prej 18.000 denarëve.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit