20.8 C
Skopje
Tuesday, June 18, 2024

Ndalohet një 26-vjeçar në Kumanovë, kapet duke transportuar drunj në mënyrë ilegale

Nga MPB njoftojnë se policia nga SPB-Kumanovë në afërsi të fshatit Ramanli kanë ndaluar J.S. (26) nga Goshinca të Komunës së Likovës.

“Një sasi e madhe dru zjarri ahu është gjetur në kamion “Iveko” me targa të Shkupit, të cilin e drejtonte, për të cilin nuk dispononte dokumentacionin përkatës. Njëkohësisht nga kontrollimi i dokumenteve të bashkangjitura është konstatuar se numri në lejen e komunikacionit nuk përputhet me numrin e automjetit, për këtë arsye ekziston dyshimi se ka përdorur dokument të falsifikuar.

Personi është ndaluar, ndërsa drunjtë i janë dorëzuar Policisë Pyjore Kumanovë dhe pas dokumentimit të plotë të rastit kundër J.C. do të ngriten parashtresat e duhura”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit