18.8 C
Skopje
Tuesday, May 28, 2024

“Më shkarkoi për ta dërguar burrin e saj” – Presidenca reagon ndaj deklaratës së Dedajt, thonë se ish-ambasadori ka kërcënuar me jetë Osmanin

Dedaj tha se Osmani e shkarkoi nga pozita e ambasadorit për qëllime politike – reagojnë nga Presidenca, thonë se ish-ambasadori e ka kërcënuar me jetë presidenten.

Ish-ambasadori i Kosovës në Maqedoninë e Veriut, Gjergj Dedaj gjatë dëshmisë së tij në Hagë ka deklaruar se presidentja Vjosa Osmani, e ka shkarkuar nga pozita e ambasadorit për qëllime politike.

“Kam qenë ambasador i Republikës së Kosovës dhe jam largu dhunshëm, brutalisht dhe politikisht nga e ashtuquajtura presidente Osmani për qëllime politike, sepse në vend timin e ka dërgu burrin e saj”, ka thënë Dedaj.

Dedaj ka deklaruar se ka shërbyer në disa poste publike, përfshirë deputet, ministër, dhe ambasador.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit