22.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

Lorik Cana nga Parisi udhëtoi në një avion me Macronin: Çka i thash për Kosovën (VIDEO)

Ish-kapiteni legjendar i kombëtares shqiptare të futbollit, Lorik Cana udhëtoi me avionin privat presidencial së bashku me presidentin Emmanuel Macron të hënën nga Parisi për në Tiranë.

Cana, në një deklarim për Opinion, tha dje se ai ia mësoi presidentit francez t’i lexonte disa fjalë në gjuhën shqipe. Tha se gjatë udhëtimit me avion me Macron, të dy kanë folur për lidhjen mes Shqipërisë dhe Francës, rreth aktiviteteve të tij pas futbollit, rreth gjuhës shqipe dhe për Kosovën.

“Folëm tema të ndryshme. Folëm për gjuhën shqiptare sepse ishte kurioz sesa e vjetër dhe e vështirë ishte gjuha jonë. Folëm pak edhe për Kosovën, ishte shumë kurioz se çka po ndodhë në Kosovë”, tha ai.

 

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit