22.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

Helmohen nga ushqimi tre persona nga Shkupi

MPB njofton se te to është paraqitur një rast i helmimit të tre personave nga Shkupi.

“Dje, në orën 12:00 në stacionin policorë Kisella Vodë, nga Klinika e Toksikologjisë pranë kompleksit të klinikave “Nënë Tereza” është raportuar se më datë 15.10.2023, C. S. (79), G. S. (55) dhe D. K. (47), të gjithë nga Shkupi, janë helmuar nga ushqimi të cilën e kishin përgatitur vetë në shtëpinë e tyre familjare në Shkup.

Personat janë ndaluar për trajtim të mëtejshëm.

Po ndërmerren masa për zbardhjen e rastit”, thonë nga MPB.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit