25.8 C
Skopje
Monday, June 17, 2024

Liverpooli po lëviz për transferimin e Mbappes pasi Real Madridi u tërhoq nga gara

Liverpooli është lidhur në mediat britanike me një lëvizje të papritur për Kylian Mbappe nga Paris Saint-Germain pasi Real Madridi u tërhoq nga gara për transferimin e yllit francez.

Reali ka marrë vendimin të mos e ndjekë Mbappen në verën kur sulmuesi francez do të jetë në dispozicion si lojtar i lirë.

Ata e kanë ndjekur francezin në shumë raste, por besojnë se kërkesat e kontratës së tij dhe marrëveshja që ai është aktualisht e bëjnë atë të paarritshëm.

Sipas gazetës AS, Mbappe kërkon deri në 35 milionë euro në vit pas taksave. Ai do të kërkonte edhe rreth 100 milionë euro si tarifë për nënshkrimin e kontratës.

Kujtojmë se Liverpool ishte i lidhur me një transferim verën e kaluar.

 

Mbappe ka qenë një tifoz i Real Madridit që nga fëmijëria dhe një foto e famshme e sulmuesit si djalë i ri e tregon atë të rrethuar nga postera të Cristiano Ronaldos në dhomën e tij të gjumit.

Mirëpo, ndërkohë që dukej e sigurt se ai do të përfundonte përfundimisht në Spanjë, tashmë ka plane për të shkuar edhe në Angli.

Ndryshe, Mbappe ka gjasa të përfshihet në ndeshjet e Francës me Gjibraltarin dhe Greqinë gjatë pushimit ndërkombëtar. Ndeshja e radhës për PSG-në do të luhet më 24 nëntor kundër Monakos.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit