24.8 C
Skopje
Sunday, June 23, 2024

Lionel Mesi humb në votimin për futbollistin e ri të sezonit në MLS

Lionel Mesi është renditur në vendin e dytë si futbollisti më i mirë i ri në këtë sezon në MLS. Ai është përzgjedhur sipas votave nga lojtarë që kanë luajtur për herë të parë në MLS në këtë sezon.

Një befasi e madhe jo vetëm për klubin, tifozët por për të gjithë se si fituesi i Topit të Artë për herë të 8 në histori të renditet në vendin e dytë në kampionatin amerikan.

Në vendin e parë është renditur greku Giorgos Giakoumakis i cili luan për Atalanta Junajtid dhe në vendin e 3-të Eduard Loven, gjermani që aktivizohet në radhët e St. Luis Sitit.

 

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit