3.8 C
Skopje

Lashkoska: LSDM dhe BDI institucionet shtetërore i kanë shndërruar në firma private

Pas pushimit një orësh, vazhdon seanca për shkarkimin e Mexhitit dhe Aliut. Fjalimet dhe akuzimet i filluan deputet e VMRO-së dhe LSDM-së, në lidhje me atë se kush është pro perendimorë e kush jo.

Deputetja e VMRO-së, Ane Lashkoska akuzoi LSDM-në dhe BDI-në duke thënë se funksionarët e këtyre partive insitucionet shtetërore i kanë shëndrruar në firma private.

Ajo shtoi se BDI e di rëndësinë e ASh-së, prandaj kanë vendosur që me ndihmën e LSDM-së t’i shkarkojë dy ministrat e kësaj partie./Alsat.mk

 

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit