26.8 C
Skopje
Tuesday, May 21, 2024

Lajçak përfundon takimin me opozitën kosovare

Ka përfunduar takimi i të Dërguarit të Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak me përfaqësuesit e opozitë parlamentare në Prishtinë.

 

Lajçak ka takuar kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi, nënkryetarin e LDK-së, Lutfi Haziri dhe kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj, njofton KlanKosova.tv.

Takimi është zhvilluar në zyrat e Brukselit në Prishtinë, përderisa është folur në detaje sesi të ecet përpara në procesin dialogues që zhvillohet në Bruksel.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit