26.8 C
Skopje
Tuesday, May 21, 2024

Në Bogorodicë doganierët konfiskojnë veshje të padeklaruara

Doganierët nga vendkalimi kufitar Bogorodicë kanë konfiskuar rreth 700 veshje të padeklaruara dhe 22 palë këpucë të destinuara për shitje në tregun e vendit tonë. Në të gjitha rastet, personat, shtetas të Maqedonisë kanë tentuar në mënyrë të paligjshme ta importojnë mallin pa paguar detyrimet e importit, njoftojnë nga Dogana e Maqedonisë.

“Në katër prej rasteve, veshje dhe këpucë të padeklaruara janë zbuluar gjatë kontrollit të autobusëve në çantat e udhëtimit të pasagjerëve, si dhe në çanta të zeza poshtë sediljeve të pasme. Në rastin e fundit, veshjet e padeklaruara janë zbuluar gjatë kontrollit të një automjeti pasagjerësh. Produktet janë konfiskuar, ndërsa ndaj personave kanë nisur procedurat përkatëse”, njoftojnë nga Drejtoria e Doganave.

 

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit