12.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024

Kuvendi nuk voton propozimin e Ministrisë së Drejtësisë për amnisti

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut para pak çastesh nuk ka votuar propozimin e Ministrisë së Drejtësisë për amnisti, përcjellë Klan M. Propozim-ligji për amnisti pas procedurës së shkurtuar ishte në rend dite të seancës së sotme kuvendare.

Ndryshe përllogaritja është se nëse ky ligj kalon në Kuvend, nga gjithsej 2114 të burgosur, 286 do të lirohen plotësisht dhe 996 do të lirohen pjesërisht. /KlanMacedonia/

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit