26.8 C
Skopje
Tuesday, May 21, 2024

Kurti: Serbia duhet të ndëshkohet, jo Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se nuk është Kosova ajo që duhet të ketë masa ndëshkuese.

Ai është shprehur se është Serbia ajo që duhet t’i vendosen sanksionet.

“Është jetike për Kosovën, për demokracinë që ata të cilët nuk e kanë ditur, ose nuk e kanë kuptuar se kush është Serbia dhe Beogradi zyrtar, më në fund ta bëjnë këtë,

sepse nuk është Kosova ajo që duhet të ketë masa ndëshkuese, por është Serbia ajo së cilës duhet t’i vendosen sanksionet”, është shprehur ai.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit