11.8 C
Skopje
Saturday, May 25, 2024

Kovaçevski: Është e qartë se njerëzit na ndëshkuan, presim rezultate më të mira në raundin e dytë

“Është e qartë se njerëzit na kanë dënuar dhe ne e pranojmë. Sot është një goditje e rëndë për perspektivën evropiane, por nuk është ende vonë për të ndryshuar kurs. Kurrë nuk do të heqim dorë nga e ardhmja evropiane dhe kemi edhe dy javë kohë për t’i dërguar mesazhin çdo qyteti, fshati, shtëpie dhe çdo qytetari se e vetmja rrugë për ndryshim real dhe thelbësor është integrimi evropian, tha lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski.

Kovaçevski tha se nuk ka alternativë tjetër përveç që vendi të jetë pjesë e BE-së. Ai thotë se është koha për të lënë anash të gjitha dallimet dhe për t’u bashkuar pas idesë së Maqedonisë evropiane.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit