15.8 C
Skopje
Saturday, May 25, 2024

Dimitrievski: ZNAM është opsioni i tretë në bllokun politik maqedonas

“Sot ZNAM së bashku me të gjithë përkrahësit e saj po shkruan një histori të re në skenën politike maqedonase. Mund të konfirmoj se në bllokun politik maqedonas lindi forca e tretë politike në vend, të cilën synojmë ta konfirmojmë dhe ta përmirësojmë edhe më tej në periudhën e ardhshme, në mënyrë që një ditë qytetarët të kenë mundësi të zgjedhin diçka të re, tha Maksim Dimitrievski”, deklaroi lideri i Lëvizjes ZNAM dhe kandidati për president të Maqedonisë, pas raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit