22.8 C
Skopje
Wednesday, July 24, 2024

Kërcënon Gaz Bardhi: Jemi drejt vendimeve ekstreme, Rama do e shohë çfarë do bëjmë

Gazmend Bardhi ka reaguar pas mbledhje se deputeteve të opozitës.

opozitës të caktoi bashkëkryetarin dhe anëtarin në komisioni e reformës zgjedhore. në këto kushte opozitës i janë mohuar të gjitha të drejtat q ja njeh kushtetuta duke i mbyllur çdo rrugë institucionale të funksionimit në parlament.

I kërkoj dhe një herë mazhorancës që të kthehet në rrugën e drejtë dhe kushtetutshmërisë, nuk është vullneti ynë të bllokojmë punën e parlamentit. Vendimmarrja e Ramës me një tentativë të qartë për të eliminuar opozitën po na dërgon drejtë vendimeve ekstreme. Nëse ke vendosur të bllokosh opozitën, do të marrësh mbrapa dhe pasojat” tha Bardhi.

 

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit