25.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

Gjykata Speciale ia vazhdon paraburgimin ish-kryetarit të Malishevës

Ish-kryetarit të Malishevës, Isni Kilaj, i është vazhduar para paraburgimi nga Gjykata Speciale e Hagës.
Në një njoftim të publikuar nga Specialja thuhet se, kërkesa për vazhdimin e masës së paraburgimit është aprovuar, shkruan Lajmi.net.

Urdhri për arrestimin e Isni Kilajt u lëshua nga Prokurorja e Specializuar për vepra penale kundër administrimit të drejtësisë, përfshirë pengim të personave zyrtarë në kryerjen e detyrave zyrtare sipas Kodit Penal të Kosovës të vitit 2019 dhe shkelje të fshehtësisë së procedurës dhe Ligjit për Dhomat e Specializuara të Kosovës dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit