25.8 C
Skopje
Monday, June 17, 2024

Çitaku: SHBA është konsistente për Asociacionin, Albin Kurti jo

Zyrtarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, ka shkruar se SHBA-ja gjithmonë e ka përkrahur një Asociacion në përputhje me Kushtetutën e Kosovës.

Ajo ka thënë se kjo mund të vërtetohet me një kërkim të shpejt në internet.

Çitaku thotë se SHBA-ja në këtë çështje është konistente, derisa kryeministri Albin Kurti nuk është.

Ish-ambasadorja e Kosovës ka thënë se mbi një dekadë është humbur nga helmi dhe urrejtja e eksponentëve të VV-së ndaj atyre që kanë menduar ndryshe.

Reagimi i plotë:

SHBA gjithmonë ka mbështetur një asociacion në përputhje me Kushtetutën.

Me një kërkim të shpejtë në internet i gjeni dëshmitë.

SHBA është konsistente,Albin Kurti nuk është.

Mbi një dekadë e humbur në pellgun e helmit dhe urrejtjes që pamëshirshëm u voll nga eksponentët e VV për secilin që mendonte ndryshe.

Lajme të ngjajshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

EVN

Lajmet e fundit